رد کردن لینک ها

سخن مدیر رستوران شاندیز

اینجانب عباس اکبرپور مدیر رستوران شاندیز ضمن خوش آمدگویی به شما بزرگواران و هموطنان و با آرزوی سپری کردن لحظاتی خوش در رستوران های ما و صرف غذاهای خوشمزه در رستوران شاندیز شما را با معرفی رستوران شاندیز همراهی می کنم. اینجانب فعالیت حرفه ای خود را در زمینه رستوران داری از دوره نوجوانی و نزد پدر خود در رستوران بزرگ شاندیز آغاز نموده ام . بنده به عنوان فردی از اهالی منطقه و متعلق به خانواده ای شناخته شده ، در این زمینه فعالیت حرفه ای خود را در زادگاه خویش آغاز و پیگیری نموده ام.  نخستین مدیریت مستقل بنده تاسیس رستوران پارک طرقبه در سال ۱۳۷۰ بوده است که خداوند بزرگ را برای موفقیت چشمگیر در این مرحله شاکرم.

پس از ان در زمینی به مساحت ۷ هزار متر مربع و در مدت زمان کمتر از یک سال اقدام به احداث و افتتاح رستوران دیگری در منطقه با نام رستوران شایان شاندیز نمودیم. در ادامه این فعالیت ها و در پی روبرو شدن با پیشنهادها و درخواست های مکرراز نقاط مختلف کشور جهت تاسیس شعبه از بنده و با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده ، تصمیم به ایجاد نخستین و تنها شعبه شاندیز در تهران گرفتیم و شعبه تهران رستوران شاندیز مشهد را در تاریخ دوم بهمن ماه ۱۳۷۶ در خیابان آفریقا (جردن) افتتاح نمودیم و تا کنون نیز به لطف ایزد منان به ارائه خدمت هموطنان عزیز هستیم .

در پایان تاکید بر این نکته را لازم می دانم که با توجه به کارنامه حرفه ای و موفقیت هایی که در این زمینه کسب نموده ام، تاسیس ، مشوریت و مقبولیت شعبه تهران نیز ادامه طبیعی پیشرفت بنده در زمینه تخصصی ام بوده و هست و درک این واقعیت امری است که به سهولت امکان پذیر است.

بنده بر این باورم که عامل نهایی مقبولیت و شهرت یک رستوران در ارائه کیفیت مطلوب و تحقق سطح بالایی از رضایت مخاطبان است و نه فقط اقدامات تبلیغاتی که در حرفه ما نیز مشک همواره آن است که خود ببوید.